klimatizace AirCool s.r.o., U stadionu 777, 50601, Jičín, tel.: +420 774 321 900, e-mail: info@air-cool.cz
Otevřít menu
klimatizace Jičín

Objednávky:  +420 775 123 900

klimatizace rady | eshop klimatizace

Výběr klimatizace

výběr klimatizací
Home  >  Výběr klimatizace

Trend posledních let, kdy již od jarních měsíců prožíváme dny i noci s teplotami přesahujícími 200C, bude zřejmě přetrvávat i do budoucna. Řešením, jak trávit dny i noci v příjemném prostředí, ať už bydlíte v panelovém, nebo rodinném domě, je jistě pořízení klimatizace. Stejně tak je třeba myslet i na pracovní prostředí, kdy teplota v kancelářích i výrobních prostorách by měla být příjemná i v horkých dnech, aby se udržela pozornost a pracovní výkon zaměstnanců.

Při výběru musíme zohlednit mnoho faktorů:

 1. Výkon jako základní parametr při výběru klimatizační jednotky »

  Čím je větší místnost, kterou chcete chladit nebo vytápět, tím samozřejmě musí být větší výkon klimatizační jednotky. Jako příklad si můžeme vzít běžný pokoj o délce 7 metrů, šířce 3,5 metru a výšce stropu je 2,8 metru. Objem místnosti je 69m3 a vhodnou volbou je klimatizace o výkonu chlazení 2,5kW.

  Pokud má ovšem místnost specifické teplotní podmínky jako např. velká okna, kam navíc větší část dne svítí slunce, nebo jde o podkroví, případně plochá černá střecha, či je zde instalováno více elektrických spotřebičů s velkým odběrem (např. plazmová televize, lednice, vařiče, počítače atd.), je potřebné výkon klimatizace ještě navýšit. Všechny tyto aspekty musí být pro posouzení vhodného výkonu jednotky brány v úvahu.

 2. Výběr klimatizace podle spotřeby elektrické energie a nákladů na provoz »

  Pro provoz klimatizace je samozřejmě zapotřebí elektrická energie a již při pořizování je vhodné zvažovat náklady na provoz. Jednoduše se dá říci, že čím levnější klimatizace, tím má větší spotřebu elektrické energie. U jednotlivých typů klimatizací většina výrobců uvádí zařazení do energetické třídy A++ a vyšší. Také čím je jednotka modernější je z hlediska úspory energie ekologičtější a také má obvykle nejnovější ekologické chladivo, momentálně je hitem chladivo R32. Nové modely klimatizací s nejmodernějším chladivem mají menší venkovní jednotky, jsou méně hlučné a mají menší kompresory a tím i nižší obsah použitého chladiva. Dnešní klimatizace pracují v podstatě na známém principu jako tepelná čerpadla, svou konstrukcí umožňují i účinné topení. Při výběru vhodné klimatizace je tedy dobré zvážit, kde budete klimatizaci používat a hlavně jak často ji budete používat. Pokud hledáte klimatizaci do obývacího pokoje a budete ji používat tři měsíce přes léto jen několik hodin denně, tak se vám investice do úsporné klimatizace bude vracet poměrně dlouho. Máte-li kancelář v podkroví, kde je přes léto vedro a v zimě chladno, trávíte v kanceláři 10 hodin denně, tak doporučujeme pořízení nejmodernější řady klimatizace s chladivem R32 s energetickou třídou A++ a vyšší. Přes léto vám bude 10 hodin denně klimatizace chladit a v zimě ji můžete použít jako tepelné čerpadlo k topení. Tato investice se vám vrátí v nižší spotřebě energie.

 3. Výběr klimatizace podle designu interiéru »

  Mnoho z našich klientů chce instalovat klimatizaci již do určitého prostoru, který má svůj osobitý design. Proto důležitým faktorem při výběru klimatizace může pro mnohé být její barva, tvar, umístění atd. V naší nabídce spolu nalezneme určitě vhodné typy klimatizace.

 4. Výběr klimatizace podle dalších rysů vnitřní i vnější jednotky »

  Jedná se o hlučnost, množství kondenzátu, vibrace kompresoru atd. To jsou také důležité parametry výběru vhodné klimatizace. Pokud budete chtít pořizovat klimatizace do ložnice, nebo kanceláře, bude nízká hlučnost jedním z hlavních požadavků. Stejně tak, pokud jde o vibrace kompresoru.

 5. Cena klimatizace »

  Cenu ovlivňuje samotný produkt a jeho umístění na trhu. Existují levné klimatizace stejně jako drahé klimatizace, a mezi nimi se pohybuje i střední třída výrobků. Součástí pořízení klimatizace je její instalace. Montáž klimatizace by měla vždy provádět odborná firma, která disponuje potřebnými znalostmi, technickým vybavením a v neposlední řadě potřebnými oprávněními. Tato firma pak přebírá záruku za funkčnost dodaného systému a za odvedenou práci.

  Pokud na e-shopu koupíte nejlevnější klimatizační jednotku a najdete nejlevnější firmu na montáž klimatizace, snížíte možná pořizovací náklady, ale riskujete řadu komplikací. Zjišťování odpovědi na otázku „kdo za to může, že to nefunguje?“ je pak poněkud komplikované. Od solidní montážní firmy očekávejte, že používá kvalitní instalační materiál, je vybavena profesionálním nářadím, personál je pravidelně školen dodavateli klimatizací, po montáži po sobě uklidí, předvedou a vysvětlí vám instalovaný výrobek, to se samozřejmě projeví do vyšší ceny. Ta je všek podstatně nižší, než náklady na opravy, opakovaný servis, nebo pořízení nové klimatizace. Aneb i zde platí: „Nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci“.

konigurátor klimatizace
nahoru