klimatizace AirCool s.r.o., U stadionu 777, 50601, Jičín, tel.: +420 774 321 900, e-mail: info@air-cool.cz
Otevřít menu
klimatizace Jičín

Objednávky:  +420 775 123 900

klimatizace rady | eshop klimatizace

Centrální rekuperační jednotky

rekuperace
Home  > Rekuperace  >  Centrální rekuperační jednotky

Centrální rekupreační jednotky

Rekuperace je stále více vyhledávaným řešením moderních, ale i starších bytových prostor. Každý, kdo se o řešení rekuperační jednotkou zajímá, narazí na nutnost zásadního rozhodnutí. Zvolit centrální větrací rekuperační jednotku nebo vsadit na decentrální větrací rekuperační jednotky, které se instalují samostatně do každé místnosti a lze je individuálně ovládat podle svých představ. I tak je řešení centrální jednotkou velice časté.

Centrální rekuperace je zjednodušeně řečeno jedna rekuperační jednotka umístěná v technické místnosti, na kterou je napojen celý systém potrubí. Ty jsou rozvedeny do jednotlivých pokojů. Výhodou je především údržba jedné centrální rekuperační jednotky.

Výsledné porovnání, které z obou řešení je výhodnější, je samozřejmě velice složité. Obecně ale platí, že ani z pohledu funkčnosti a ano z pohledu ceny se zásadně obě řešení neodlišují. Samozřejmě musíme porovnávat odpovídající zařícení pro centrální i decentrální rekuperaci. Nabídka na trhu je relativně široká a především u centrálních rekuperačních jednotek je mnohdy výraznější cenový rozdíl. Je ale opravdu dobré věnovat pozornost nejenom ceně, ale samozřejmě i kvalitě pořizovaného zařízení.

Je tedy opravdu jen na Vás, jaký typ větrání pomocí rekuperačních jednotek si vyberete. Zda vsadíte na decentrální nebo centrální řešení.

Naše společnost Air-cool, s.r.o. je samozřejmě připravena Vám s výběrem vhodného systému i konkrétních modelů jednotek pomoci. Díky dlouhodobým zkušenostem z oblasti vzduchotechniky Vám dokážeme nejen s výběrem poradit, ale samozřejmě i zvolený systém kompletně nainstalovat.

nahoru