klimatizace AirCool s.r.o., U stadionu 777, 50601, Jičín, tel.: +420 775 123 900, e-mail: info@air-cool.cz
Otevřít menu
klimatizace Jičín

Objednávky:  +420 775 123 900

klimatizace rady | eshop klimatizace

Mobilní klimatizace

mobilní klimatizace
Home  >  Druhy klimatizace  >  Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace je klimatizační zařízení, které umístíme do místnosti. Odtud je teplo odváděno ohebnou plastovou hadicí oknem ven. V tomto případě je vhodné vyřešit možnost uchycení a těsnění vývodu horkého vzduchu z hubice ven pomocí speciálních návleků nebo nástavců.

Výhodou mobilních klimatizací je nižší pořizovací cena oproti nástěnným klimatizacím. Cenu snižuje i skutečnost, že není potřeba tuto klimatizaci instalovat odbornou firmou a její zprovoznění je možné prakticky ihned po rozbalení.

Obecně se mobilní klimatizace doporučuje pro ochlazení místnosti okolo 40 m2. U některých druhů je možným problémem hlučnost, která je zřejmá obzvláště v nočních hodinách.

Nutný výkon klimatizační jednotky si snadno vypočítáte podle velikosti místnosti, kterou chcete klimatizovat. Platí, že na 1 m3 místnosti je potřeba chladicí výkon okolo 35 W, tj. 0,035 kW:

plocha podlahy v m2 × výška stropu v m × 0,035 = potřebný chladicí výkon v kW

Princip fungování mobilní klimatizace:

Mobilní klimatizace vzduch v místnosti cirkuluje přes svůj chladící okruh a vyfukuje ho zpátky do pokoje. Část z nasátého vzduchu pak využívá pro odvod tepla plastovou hadicí vyvedenou do okna a uchycenou pomocí speciálního rukávu, nebo nástavce.

Doporučujeme vám:

nahoru